Genç Tiyatro

Tiyatro eğitiminin amacı, çocukların yaratıcı düşünme süreçlerini geliştirmek ve geleceğin bireylerine sanat zevki aşılamak olmalıdır. Bu bağlamda eğitim, hem gençlerin bireysel konuşma, yaratma ve kendini ifade etme yeteneklerini geliştirecek, hem de onlara tiyatro özelinde sanat ve topluma, medyaya eleştirel bakış açısı kazandıracaktır. Özgüven kazanan bireyler, kazandıkları bilgi ve becerilerle kendilerini hem okul hem de diğer ortamlarda daha rahat ifade edeceklerdir. Ayrıca kazandıkları yaratıcı algılama süreci ve keyfi ile gelecekte de sanatla iç içe olan, sanatın yaratıcı özelliğinden hayatın tüm alanlarında yararlanan bireyler olacaklardır.

Ayla Algan’ın yönetiminde uzman eğitmenler tarafından gençlere verilen tiyatro eğitiminde drama tekniklerinden yararlanarak ses, nefes çalışmaları, diksiyon, konsantrasyon çalışmaları, doğaçlamalar, kişi ve karaktere göre oyun seçimi, okuma çalışmaları ile provalar gerçekleştirilecektir. Bu eğitim sürecinde öğrenciler, grupla birlikte sosyal sorunlarına çözüm getirerek kendileriyle barıştıkları, farkındalık oluşturdukları ve kendilerini sahne üzerinde var ettikleri bir yolculuğa çıkacaklardır.

Yıl sonunda profesyonel bir sahnede, profesyonelce hazırladıkları oyunlarını seyirci kitlesiyle paylaşacak olan İDSA öğrencileri, asla unutamayacakları bir deneyim kazanmaktadırlar.

İDSA Genç Tiyatro eğitimler, lise öğrencilerine yönelik olarak verilmektedir.

Eğitim Saatleri: Hafta içi veya hafta sonu seçenekleri ile 3’er saat olmak üzere akademik takvime uygun olarak devam etmektedir.

Gün ve saatler için bilgi alınız.

Bilgi Formu