Yaratıcı Dans Atölyesi

İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde çocuklara yönelik gerçekleştirilen “Yaratıcı Dans” eğitiminin ana hedefi; dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır.

Yaratıcı Dans; çocukların kendi ritimlerini keşfettikleri, müzik eşliğinde dans ederek hareketle, grup enerjisiyle eğlendikleri, anatomik yapılarını fark ettikleri bir çalışmadır.

Dilek Dervişoğlu Champs eğitmenliğinde yapılan çalışmalar, kalıplaşmış herhangi bir dansı uygulamaya yönelik olmayıp çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamaktadır.

Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, çocukların zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmelerini, fiziksel kabiliyetlerini arttırmayı amaçlamaktadır.

Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim!

 

Eğitmen: Dilek Dervişoğlu Champs

Dansçı, performans sanatçısı, koreograf, öğretim görevlisi Dilek Dervişoğlu Champs, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı Modern Dans Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Fransa’daki Angers Ulusal Çağdaş Dans Merkezi’ni (CNDC) bitirdi. Paris’teki Çağdaş Dans Merkezi’nde (CND) pedagojik formasyonunu tamamladı. Birçok sanatçı, müze, mekan ve pedagojik kurumla ortak çalışmalar gerçekleştiren Champs, Fransa, Küba, Avusturya, Ukranya ve Türkiye’de eserlerini sergiledi, atölyeler verdi. Jérôme Bel, Ko Murobushi, Vera Mantero, Trisha Brown, Compagnie pour un Soir, Compagnie l’Insatiable, Aydın Teker, Emre Koyuncuoğlu gibi grup ve sanatçılarla çalıştı. École Coïncidanse Bretagne Dans Okulu’nun sanat direktörlüğünü ve eğitmenliğini yaptı. 2010’dan bu yana Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Performans Bölümü öğretim görevlisidir. UBO Performans Cursus program yürütücüsü (Université de Bretagne Occidentale / France – Licence d’Arts) olan Dilek Dervişoğlu Champs, ‘Kırmızı Halı’ performansıyla Marina Abramovic Institute ile çalışmaktadır.

 

Bilgi Formu