Yaratıcı Drama ile Eğiticinin Eğitimi

“EĞİTİMDE FARK YARATANLAR”  

Yaratıcı Drama bir disiplin olmasının yanı sıra bir yöntem olarak da işlevseldir. Eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında yaratıcı dramayı yöntem olarak kullanarak etkili öğrenme ortamları tasarlayabilirler. Hareketin, heyecanın, gülümseyerek öğrenmenin yolu bu becerileri destekleyecek yaratıcı drama eğitimidir.

Gözlerinizi kapatın ve tüm eğitim yaşamınızda anımsadığınız, sizde iz bırakan öğretmenlerinizi düşünün… Aklınıza gelen öğretmeleriniz, ya sizin yaşamınıza anlam katanlardır ya da yaşamınızdan çalanlardır. Biz yaşamlara anlam katan öğretmenler için, eğitimde fark yaratan öğretmenler için arayıştayız.  Değişen ve hızla gelişen dünyada yepyeni bir kuşakla beraberiz. Öğrenmenin parmak izi kadar bireysel olduğunun bilinciyle, öğrenmeyi farklılaştırarak kişiselleştirmeyi, farklı öğrenme araçlarının nasıl kullanılacağının örneklerini sunuyoruz.

Eğitimde Fark Yaratanlar başlığıyla oluşturduğumuz altı veya on iki saatlik atölyelerle öğretmenlere/eğitimcilere kendilerini geliştirebilecekleri alanlarda destek olmak istiyoruz.

Bilgi Formu