Müzikal Tiyatro

Sanat yönetmenliğini Ayla Algan’ın yaptığı İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Müzikal Tiyatro eğitimi başlıyor! Tiyatro, müzik, dans disiplinlerini bir ekip ruhu oluşturarak katılımcılarımıza temel seviyede aşılamayı ve hazırlayacağımız müzikal tiyatro oyunu ile sahne tecrübesi kazandırmayı amaçlıyoruz. Şarkı söylemeyi seven, dans etmekten keyif alan, oyunculuğa ilgi duyan, kendini müzikal tiyatro alanında geliştirmek isteyen herkesi Müzikal Tiyatro eğitimine bekliyoruz.

Şan/Koro: Müzikal tiyatronun barındırdığı şarkı söyleme alanında; öğrencilerimizle yapacağımız ses, nefes ve diyafram egzersizleri neticesinde sesimizi nasıl kullanabileceğimizi deneyimleyeceğiz. Sene sonunda yapılacak gösteriye yönelik farklı Broadway müzikallerinden çalışacağımız parçalar vasıtasıyla katılımcılarımızın çok sesli bir şarkıya adapte olmasını sağlayıp müzik kulaklarını geliştirmeye odaklanacağız.

Oyunculuk/Sahne: Hem kişisel hem de ekip olarak sahnede olma bilincini oluşturacağımız oyunculuk atölyelerinde; bir oyuncu kimliğini meydana getiren uyum, iletişim, güven, algı, empati, motivasyon, dikkat, farkındalık, yaratıcı düşünme gibi becerilerin geliştirilmesi ve desteklenmesi amaçlanmaktadır. Broadway müzikallerinden seçeceğimiz sahneler aracılığıyla yürüteceğimiz çalışmaları uygulamalı analizler ile pekiştireceğiz.

Dans/Koreografi: Dans derslerinde hem teknik hem de koreografik çalışmalar gerçekleştirecek, bedenimizi ritmik ve estetik açıdan nasıl kullanacağımızı keşfedeceğiz. Bale, modern dans, caz dans ve tap gibi disiplinlerden adım ve figürleri bir araya getirip sahnede nasıl sergileyeceğimizi öğreneceğiz. Broadway müzikallerinden seçme sahnelerin koreografilerine de sene içerisinde değiniyor olacağız.

Bilgi Formu