Enstrüman ve Şan Eğitimleri

İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde müzik eğitimleri, 4 yaş ve üstü, profesyonel ya da amatör düşünceyle müzik öğrenmek isteyen herkese açıktır. Usta müzisyenler tarafından verilen birebir veya grup çalışmaları ile öğrencilerin solfej eğitiminin yanı sıra piyano, gitar, bateri, keman gibi enstrümanları çalmalarına fırsat tanınırken diğer taraftan iyi bir müzik dinleyicisi olmaları da hedeflenmektedir.

Her çocuğun fiziğine uygun doğru enstrümanı seçip yönlendirmek, çocukların müzikten soğumaması ve kısa sürede başarıya ulaşması için çok önemlidir. İDSA öğrencileri, sene sonunda sergileyecekleri performanslarla profesyonel sahne deneyimini tadacaktır.

EĞİTMENLER
Cengiz Köroğlu
Kosova’nın Mitrovica şehrinde doğan Cengiz Köroğlu, 1992 yılında iletişim fakültesi öğrencisi olarak geldiği İstanbul’da aynı yıl Engin Yörükoğlu’nun “Jazz Stop” grubuna katılır. Haftanın yedi gecesi bu grupta rock ve blues çalan Köroğlu, ses kayıt konusundaki yeteneğinin keşfedilmesi üzerine tanınmış sanatçılarla profesyonel tonmaister, stüdyo ve konser müzisyeni olarak çalışmaya başlar. Aralarında MFÖ, Nilüfer, Zerrin Özer, Feridun Düzağaç, Deniz Arcak, Fatih Erkoç, Bendeniz, Sibel Tüzün, Kıraç, Funda Arar’ın da olduğu önemli isimlerle ortak projelere imza atan Köroğlu, İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde bas ve gitar eğitimi vermektedir.

Figen Kaynak Çetinkaya
2007’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünden mezun olan Figen Kaynak Çetinkaya, yüksek lisansını Almanya’daki Trossingen Müzik Okulu’nda keman ana sanat dalında tamamladı. İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde keman ve piyano eğitimenliği yapan Çetinkaya, yurt içinde ve yurt dışında solo, oda müziği ve orkestra alanında birçok konser verdi.

Esra Zor
İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarından 2004 yılında mezun oldu. Azeri Züleyha Bayırova ile piyano, Prof. Dr. Ali Eral ile Şan ve solfej eğitimi, Devlet Sanatçısı Selahattin İçli’den repertuar dersleri aldı. 2008 yılında yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesinde Alaaddin Yavaşça ile tamamladı.2008 yılında TRT İstanbul radyosu Alaturkasolist yarışmasında Türkiye finalisti seçildi.2008/ 2010 senelerinde Donanma komutanlığı kültür merkezinde Piyano ve Şan eğitmenliği yaptı. Uzun süre kolejlerde müzik öğretmenliği ve yöneticilik yapan Esra Zor, 2014 yılından itibaren İstanbul Drama Sanat Akademisinde piyano ve şan eğitmenliği yapmaktadır.

Alp Aygün
İTÜ Devlet Konservatuvarı’nı bitiren Alp Aygün, okullarda sürdürmekte olduğu müzik öğretmenliği kariyerini 2014 senesinde İstanbul Drama Sanat Akademisi’ne de taşımıştır. Müziğin birçok alanında çalışmaları bulunan Aygün, İDSA’daki öğrencileriyle piyano, şan ve koro eğitimleri yapmaktadır.

Barış Bölükbaşı
Müzik serüvenine 1998’de Kim Bunlar grubuyla başlayan Barış Bölükbaşı, 2010 yılında “Keyfimiz Güzel Olsun” isimli ilk solo albümünü yayınladı. Günümüze dek Fenomen, Luxus gibi farklı grup ve projelerde de yer alarak albüm ve konser çalışmalarında bulunan Bölükbaşı, ünlü şarkıcı Kıraç’la yurt içi ve yurt dışında binlerce konser verdi. İki yıldır İstanbul Drama Sanat Akademisi bünyesinde yer alan Bölükbaşı, yeni gitaristleri müzik dünyasına kazandırmak adına eğitmektedir.

Bilgi Formu