Kısa Film Senaryo Atölyesi

kısa-film-senaryo-atölyesi (2)

2015 Cannes Film Festivali Kısa Metraj Kategorisi’nde Altın Palmiye adaylığının yanı sıra ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazanan Salı ve Evicko filmlerinin yönetmeni ve senaristi Ziya Demirel eğitmenliğinde gerçekleştirilen Kısa Film Senaryo Atölyesi toplam 8 hafta (24 saat) süren bir programdır.

Kısa Film Senaryo Atölyesi’nde katılımcılar, hikaye anlatıcılığının görsel tarafı üzerine yoğunlaşır. Atölyede geliştirecekleri hikayelerin senaryo formatına dönüşmesine, bu dönüşüm sırasında hikayenin yaşadığı evrelere tanık olur. Tamamlanan senaryolardan tretman, sinopsis ve yazar/yönetmen görüşü çıkarılır ve filmin proje dosyası oluşmuş olur.

* Atölyeye CV ve niyet mektubuyla başvurulmaktadır.

ZİYA DEMİREL
1988 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Lisesi’nden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde okurken tiyatro ve sinema çalışmalarına başladı. Lisansını tamamladıktan sonra Prag Film Okulu’nda yönetmenlik ve senaryo yazımı eğitimi aldı. Prag’da EVICKO isimli kısa filmini yazıp yönetti. Türkiye’ye döndüğünde yazıp yönettiği SALI isimli kısa filmi dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nin Resmi Seçkisi’nde yaptı ve pek çok festivalden ödülle döndü. Demirel, şimdilerde ilk uzun metrajlı film projesi ELA İLE HİLMİ VE ALİ için hazırlanmakta, bir yandan da Bilgi Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Bilgi Formu