İSTANBUL DRAMA SANAT AKADEMİSİ ŞİMDİ DE AKATLAR’DA!

 • İSTANBUL DRAMA SANAT AKADEMİSİ ŞİMDİ DE AKATLAR’DA!

 • 09 Kasım 2016

İstanbul’un Yeşilyurt ve Suadiye semtlerinde Netbil Eğitim Danışmanlık çatısı altında 14 yıldır hizmet veren İstanbul Drama Sanat Akademisi, yeni şubesiyle yeni bir adreste daha faaliyetlerine başladı. Ayla Algan’ın sanat yönetmenliğini yaptığı İstanbul Drama Sanat Akademisi’nin üçüncü şubesi niteliğindeki Etiler – Akatlar şubesi, gerçekleştirilen özel bir etkinlikle kapılarını açtı.

Erkan Özerman, Melike Demirağ, Sevgi Birsel, Serap Aksoy, Murat Evgin, Aslı İslamoğlu, Çağla Büyükakçay, Sevi Algan, Nur Onur, Erol Babaoğlu gibi ünlü isimlerin boy gösterdiği açılış partisinde Ayla Algan için “80’e 1 Kala” doğum günü kutlaması yapıldı. Ressam Onur Sonku’nun hazırladığı “Idea On The Way With Visconti” isimli performans sergisi de konukların büyük beğenisini topladı.

Türkiye sanat tarihine ismini altın harflerle yazdıran Ayla Algan, sanat yönetmenliğini üstlendiği İstanbul Drama Sanat Akademisi’nin Akatlar şubesi hakkında “Yeni bir maceraya daha atıldık. Sanat için çalışmaya, üretmeye, geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye devam edeceğiz.” sözlerini sarf ederken, usta sanatçının kendisi adına düzenlenen kutlamadan ötürü gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

İstanbul Drama Sanat Akademisi’nin kurucusu Dr. Bilge Nur Katipoğlu ise “2011 yılında Yeşilyurt’ta tohumlarını attığımız projenin sanatseverler tarafından ilgi görmesi, desteklenmesi neticesinde 2014’te Suadiye’de açtığımız şubemizle daha fazla kişiye ulaştık. Bugün de böylesine güzel insanlarla birlikte Akatlar’daki şubemizin açılışını yapıyor olmaktan, yepyeni bireylerle tanışacak olmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Bünyesinde alanında uzman akademisyenler, eğitmenler, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sanatçıları bulunduran bir sanat okulu olan İstanbul Drama Sanat Akademisi, çocuk, genç, yetişkin bireylere ve kurumlara yönelik çalışmalarıyla eğitim hayatına devam etmektedir.

 • Masal Drama Atölyeleri

 • 24 Mart 2018
 • 18-36 Ay ve Anneleri Çevreyi keşfetme, sözcük dağarcığını geliştirme, sürekli soru sorma, canlı etkin hareket etme, kendine özel ayrı bir benlik oluşturma, çevresinde gördüklerini isimlendirme isteği evresinde olan 18-36 ay miniklerinize özel ‘Masal ...
 • ZAMANE OYUNU ‘MINECRAFT’

 • 09 Kasım 2016
 • 'Çocukların yapmaktan en çok keyif aldığı şey nedir?' diye sorarsak birçoğumuzun vereceği cevap oyun oynamak olacaktır. Oyunlar çocuğun hayatında en ciddi işi olmaktadır. Çocuklar yalnızca eğlenme amacıyla oynamaz, kendini dener, çevreyi keşfeder, kendini ...
 • YARATICI DRAMA HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

 • 24 Ekim 2016
 • Çocuklar dünyaya sonsuz bir yaratıcılık, bitip tükenmeyen bir merak ile gelirler. Eğitim sistemimizin enbüyük açmazlarından biri olan ezbere dayalı öğrenme ve yaşam koşulları ise çocuğun zihinselgelişimini, yaratıcılığını ve paylaşımcılığını ...