İDSA Hakkında

“Oyun, yaratıcılık, iletişim, etkileşim, kendiliğindenlik, paylaşım, üretim…” bu kadar güzel sözcüğü sanat ve drama ile bir araya getiren İstanbul Drama Sanat Akademisi sanatın iyileştirici gücünün yanı sıra birleştirici ve güzelleştirici bir gücü olduğuna da inanarak eğitimlerini sürdürüyor.

İstanbul Drama Sanat Akademisi, on dört yıldır adından üstün başarıları ile söz ettiren NETBİL EĞİTİM DANIŞMANLIK çatısı altında kurulmuş, Türkiye’de konusunda uzman akademisyenler, eğitmenler, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sanatçılarla eğitim veren bir sanat okuludur.

“Drama Araştırma Geliştirme Laboratuvarı”i bünyesinde yaptığı uygulamalı drama ve eğitimde drama çalışmalar ile bireysel ve kurumsal eğitimlere olan yaklaşımda, radikal değişikliklere imza atmaktadır. Görsel sanatlar, fonetik sanatlar, ritmik sanatlar ve sahne sanatları üzerine verilen eğitimlerin tamamı, yaşayarak öğrenme metodu üzerine kurulu uygulamalı bir eğitim sistemi ile verilmektedir.

Bilimsel başarının disiplinler arası bir yaklaşımla verilen eğitimler ile sağlanabileceğini kabul ederek eğitimlerini yapılandıran İstanbul Drama Sanat Akademisi, kurumların kimliklerine özel hazırladığı eğitimler ve sosyal sorumluluk projelerinde de bu yaklaşımı benimsemektedir.